01/10/2023
Samorząd

Halszka Bielecka – kandydatka do RM z listy numer 8

Przedstawiamy materiały nadesłane przez kolejnego kandydatkkę z naszych osiedli na Radnego Miejskiego. „Urodziłam się 32 lata temu we Wrocławiu. Pierwsze lata życia spędziłam na Ołbinie, następnie wraz z rodzicami przeprowadziłam się na osiedle Strachocin Swojczyce Wojnów. Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 53 oraz Gimnazjum nr 19 na Sępolnie i tam poznałam mojego przyszłego męża. Ukończyłam Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim. Mam doświadczenie w pracy z projektami unijnymi.

Bardzo aktywnie działam społecznie, w ramach fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, które zajmują się rozwojem życia obywatelskiego we Wrocławiu, promowaniem rocznic historycznych, poszerzaniem wiedzy na tematy społeczne, ekonomiczne oraz prawne.

Chcę zostać Państwa reprezentantką w Radzie Miejskiej Wrocławia by zabrać głos w imieniu zwykłych mieszkańców, którzy mają dość:

– miejskich inwestycji w stylu filmu „Miś”,
– prześladowania kierowców,
– biurokracji,
– marnotrawienia pieniędzy miejskich na urzędnicze igrzyska

Wyznaję poglądy wolnościowe. Wierzę, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu oraz w celowość oddolnych inicjatyw lokalnych społeczności.

Jestem zwolenniczką swobodnego wyboru szkół za pośrednictwem bonów oświatowych, przekazywania mienia komunalnego w ręce wrocławian i transportu, uwzględniającego zarówno potrzeby pieszych, rowerów, komunikacji miejskiej, jak i samochodów.

Już czas zlikwidować patologie i układy narosłe wokół Ratusza przez ostatnie lata. Razem możemy przywrócić w naszym mieście normalność.

Zamierzam walczyć przede wszystkim o:

-dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
-budowę Alei Wielkiej Wyspy
-Zespół Szkolno-Przedszkolny na Olimpii Port
-rewitalizację przestrzeni zielonej na Sępolnie i Biskupinie oraz budowę nowych parków, skwerów oraz placów zabaw
-więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców Wrocławia
-poprawę bezpieczeństwa, instalację oświetlenia, lepszą współpracę z policją
-rewitalizację podwórek
-wzmacnianie systemu przeciwpowodziowego
-zwiększenie wpływu radnych osiedlowych na decyzje władz samorządowych

21 października liczę na Państwa głosy, ale także na współpracę, jeżeli uda mi się dostać do Rady Miasta.”

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *