01/10/2023
WBO

Głosuj na projekty WBO z osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów #326 oraz #108

Zapraszamy Państwa do oddania głosu na kolejne zielone projekty, które są wynikiem pracy grupy liderów z osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów.
Tym razem głosujemy jednocześnie na 2 projekty:

Projekt nr 326 projekt osiedlowy Smocze Uroczysko

Projekt nr 108 – projekt ponad osiedlowy – budowa toalet w parkach, w tym toaleta w Parku Rekreacyjnym Mikołowska Wrocław

Projekt osiedlowy nr 326 dotyczy obszaru, który w dużej części jest podmokły i posiada wysokie walory przyrodnicze oraz jest istotnym siedliskiem przyrodniczym zwierząt objętych ochroną gatunkową.
Uroczysko jest także miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców, leży pomiędzy Strachocinem a nowo budowanymi osiedlami. Penetracja tego terenu przez okolicznych mieszkańców jest coraz częstsza i intensywniejsza.
Dlatego zaprojektujemy prace nieingerujące w tkankę uroczyska, a jedynie takie które pozwolą odwiedzającym na nieinwazyjne zejścia do uroczyska, spokojny odpoczynek na jego skraju, spacery i podglądanie dzikiej przyrody. Zadbamy także o czystość tego zakątka poprzez montaż koszy przy wejściach do parku, ale przede wszystkim edukację mieszkańców Wrocławia.
W tej chwili trwa inwentaryzacja przyrodnicza zlecona przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Zarząd Osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów. Dokumentacja projektowa powstaje w ramach Funduszu Osiedlowego, a nasz projekt pozwoli na wykonanie prac.
Co chcemy zrobić? To ustalimy ostatecznie po inwentaryzacji przyrodniczej, i w porozumieniu z przyrodnikami.
Liderzy planują wstępnie:


🌱aranżację 4 stref wejściowych do uroczyska
🍃wytyczenie nieinwazyjnych tras spacerowych
🎋zamontowanie ławek i polegiwaczy drewnianych przy wejściach
☘️stworzenie ścieżki edukacyjnej i tablic edukacyjnych dotyczące fory i fauny
🌱przy wejściach montaż koszy na śmieci.

Drugi projekt – ponad osiedlowy nr 108 – pozwoli nam wybudowanie nowoczesnej toalety samooczyszczającej w Park Rekreacyjny Mikołowska Wrocław. Park w tym roku przeszedł pierwszy etap metamorfozy, a plac zabaw został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych we Wrocławiu.
Jest bardzo mocno oblegany i naszą intencją jest wybudowanie toalety, która pozwoli na swobodne korzystanie z Parku nawet przez cały dzień.

Dlatego głosuj JEDNOCZEŚNIE NA:
🌿Głosuj na projekt: Smocze Uroczysko – Projekt nr 326
🌿Głosuj także na projekt ogólnomiejski: Budowa toalet w parkach, w tym w Park Rekreacyjny Mikołowska Wrocław – Projekt nr 108

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *