//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Tramwaj na Swojczyce

<<< POWRÓT DO GALERII >>>

Tramwaj na Swojczyce

Nowa linia tramwajowa, ma za zadanie wydłużyć zasięg tramwajów obsługujących pętlę Sępolno do nowej pętli, która miałaby powstać przy ulicy Bazaltowej, w bliskim sąsiedztwie wspomnianej wcześniej linii kolejowej 292 relacji Wrocław Główny – Jelcz Laskowice. Dokładna lokalizacja pętli to teren pomiędzy ul. Magellana a cmentarzem. Nowe dwutorowe torowisko będzie miało około 2.1 km (razem z modernizacją pętli Sępolno) i będzie jednocześnie wydzieloną jezdnią autobusową (buspasem).

Przebieg nowej linii planowany jest z ulicy Mickiewicza, poprzez nowe Mosty Chrobrego (które od razu budowane będą z torowiskiem) i dalej ulicą Swojczycką. Na skrzyżowaniu Swojczyckiej z Mydlaną torowisko ma przechodzić z północnej na południową stronę drogi – dzięki temu pasażerowie będą mieli lepszy dostęp do przystanków. Taka lokalizacji torowiska pozwala na zachowanie większości drzew rosnących w obrębie planowanej inwestycji.

Koncepcja zakłada przebudowę pętli na Sępolnie – przystanek zostanie zlokalizowany w takim miejscu, by mógł obsługiwać pasażerów z tej pętli i tramwajów kursujących na Swojczyce, a także autobusów. Trzy kolejne przystanki przewidywane są przed skrzyżowaniem z ulicą Mydlaną, przy stacji paliw Orlen i przed skrzyżowaniem z ulicą Magellana. – więcej informacji w artykule – Tramwaj na Swojczyce – rozmowy, koncepcja, wizualizacje

<<< POWRÓT DO GALERII >>>

4 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *