01/10/2023
Integracja

Dzień Dziecka z zabytkowymi autobusami i tramwajami

2 czerwca zapraszamy młodszych i starszych na zajezdnię Dąbie we Wrocławiu, gdzie Klub Sympatyków Transportu Miejskiego prezentować będzie zabytkowe tramwaje i autobusy. Dodatkowo w programie imprezy towarzyszące (wspólnie z Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych, obecnym zarządcą zajezdni Dąbie) oraz prezentacja aut zabytkowych (wspólnie z Wrocławskimi Spotkaniami Klasyków).

Jako miejsce zorganizowania wydarzenia wybrano zabytkowy obiekt techniczny, jakim jest dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie, obecnie przekształcana w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych (CKAiIL). Zajezdnia znajduje się przy ulicy Wróblewskiego we Wrocławiu, w bezpośredniej bliskości ogrodu zoologicznego oraz Hali Stulecia – miejsc bardzo tłumnie odwiedzanych przez wrocławian oraz Dolnoślązaków w pogodne weekendy.  Główna część wydarzenia ma się rozpocząć o godzinie 10:00 na terenie zajezdni Dąbie, – aby przyciągnąć jak największą liczbę osób – Dzień Dziecka z KSTM rozpocznie się poza murami tego zabytkowego obiektu razem ze startem pięciu zabytkowych pojazdów z różnych pętli na terenie miasta, w tym specjalnej linii, która dowiezie na imprezę mieszkańców osiedli Strachocin Swojczyce Wojnów:

Autobus specjalny z oznaczeniem H pojedzie na trasie z Dąbia przez Biskupin i Sępolno, następnie przez Mosty Chrobrego do ul. Mydlanej, dalej przez ul. Miłoszycką do ronda i powróci przez ul. Swojczycką w kierunku zajezdni na Dąbiu. Przez Swojczyce będzie wtedy kursować również linia P z Psiego Pola. przejazdy liniami specjalnymi w tym dniu są bezpłatne.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie organizatora – KLUB SYMPATYKÓW TRANSPORTU MIEJSKIEGO

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *