01/10/2023
Inwestycje

Co z kanalizacją na Swojczycach?

Od kilku już miesięcy trwają prace nad projektem przebudowy ul. Miłoszyckiej. Projekt ten obejmuje poza gruntownym remontem samej drogi również budowę sieci kanalizacyjnej, niestety dotyczy to tylko samej ul. Miłoszyckiej z pominięciem sąsiadujących z nią ulic tj. Ceglanej, Gospodarskiej, Byczyńskiej, Ludowej, Chałupniczej i Swojczyckiej. W związku z tym wystąpiliśmy do MPWiK z pismem jakie są szanse oraz jakie warunki powinny być spełnione, aby w ramach planowanych prac skanalizowano całe Swojczyce, a nie tylko główną arterię osiedla. Poniżej publikujemy odpowiedź w tej sprawie.

Z otrzymanej korespondencji wynika, że jest to tylko możliwe w ramach programu inicjatyw lokalnych, co w praktyce oznacza, że mieszkańcy musieliby partycypować w kosztach takiej inwestycji. Jakie byłyby to kwoty nie sposób w tej chwili oszacować – w związku z tym będziemy się zwracać do Wydziału Inżynierii Miejskiej, aby sporządzono kosztorys budowy sieci kanalizacyjnej na pominiętej w projekcie części Swojczyc uwzględniając przedział kwotowy, który musiałby być wniesiony przez mieszkańców, aby taka inwestycja została zrealizowana.

Korespondencja z MPWiK

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *