01/10/2023
Inwestycje

Budowa mostu wschodniego we Wrocławiu

Trasa nazwana przez urzędników mostem Wschodnim, to dwie przeprawy: jedna nad rzeką Oławą, a druga nad Odrą. Połączą one ul. Krakowską i Armii Krajowej z ul. Olszewskiego na Biskupinie oraz Mickiewicza na Sępolnie i będą częścią obwodnicy śródmiejskiej.

Budowę tzw. mostu Wschodniego zaplanowano jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, ponieważ Niemcy chcieli, by Wielka Wyspa miała więcej dróg wyjazdowych. Plany pokrzyżowała wojna. Po wojnie Polacy kontynuowali budowę, ale skończyło się na budowie wiaduktu, który łączy al. Armii Krajowej i ul. Krakowską. Potem przeciwko budowie mostów protestowali niektórzy mieszkańcy Sępolna i Biskupina, twierdząc, że ruch samochodowy pozbawi ich spokoju i zieleni. W końcu jednak podjęto decyzję o rozpoczęciu inwestycji. Pierwsze prace mają się zacząć już wiosną przyszłego roku. Inwestycja będzie zakończona nie wcześniej niż w 2012 r. Most Wschodni będzie miał ponad 600 m długości i 28 m szerokości. Oprócz samochodów, pojadą nim rowerzyści, będą też chodniki dla pieszych. (źródło: wroclaw.naszemiasto.pl)

Jak się niedawno okazało odżyły jednak na nowo protesty, które już kilka lat temu uniemożliwiły wybudowanie tej drogi – w związku z tym decydujacy głos w tej sprawie mogą zabrać wszyscy mieszkańcy Wrocławia wypowiadając się, czy popierają realizację tej inwestycji. Zarząd Rady Osiedla również podjął decyzję o akceptacji jej przebiegu aprobując konieczność jak najszybszego wybudowania tej drogi, która bez wątpienia ułatwi życie i nam, czyli mieszkańcom Swojczyc, Strachocina i Wojnowa. Publikujemy poniżej mapkę – zarys przebiegu mostu wschodniego z dołączoną listą, na której po wcześniejszym wydrukowaniu prosimy składać podpisy jeśli są państwo za jak najszybszą budową tej trasy.

Budowa mostu wschodniego

Listy z podpisami prosimy przekazywać do Rady Osiedla przy ul. Swojczyckiej 118 (można tam też osobiście złożyć swój podpis na gotowych listach)  we wtorki i czwartki w godzinach od 18-20, można je też zostawiać w naszej skrzynce na listy umieszczonej na budynku Rady. Za wszystkie podpisy z góry dziękujemy, zostaną one przekazane za naszym pośrednictwem Komisji Architektury miasta Wrocławia.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *