01/10/2023
Inwestycje

Budowa kanalizacji na Strachocinie i Wojnowie

Takiej inwestycji w tej części miasta jeszcze nie było. MPWiK na budowę kanalizacji i modernizację wodociągów wyda ponad 70 mln złotych. Za te pieniądze spółka: wybuduje ponad 19 km kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wyremontuje ponad 18 km sieci i przyłączy wodociągowych, wybuduje niemal kilometr wodociągów.

Budowa kanalizacji pozwoli pozbyć się uciążliwych szamb i zmniejszy ponoszone wydatki za media. Z kolei modernizacja sieci wodociągowej poprawi jakość wody i bezpieczeństwo jej dostaw, a budowa kolejnego odcinka wodociągu pozwoli na przyłączenie nowych mieszkańców. Ponadto, tam gdzie będą prowadzone inwestycje MPWiK przebuduje drogi. Zyskają one nie tylko nową nawierzchnię, ale także chodniki, zatoki parkingowe, autobusowe i ścieżki rowerowe. Dzięki nowemu oświetleniu poprawi się bezpieczeństwo osiedli. Zmiany nie tylko poprawią standard życia mieszkańców, ale także zwiększą prestiż i atrakcyjność osiedli oraz sprawią, że staną się one miejscem przyjaznym środowisku. Za budowę kanalizacji i modernizację odpowiedzialne jest konsorcjum firm, którego liderem jest Hydrobudowa Włocławek S.A. Planowany termin zakończenie prac to połowa 2009 roku.

Prace związane z budową kanalizacji na osiedlach Strachocin i Wojnów spowodują czasowe zamknięcie ulicy Strachocińskiej. Z tego powodu konieczne jest wprowadzenie objazdów. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości takiego rozwiązania. Musieliśmy jednak wybrać jedną z możliwych tras, która zostanie zaakceptowana przez zarządców i właścicieli dróg. Nie wyklucza to jednak alternatywnych sposobów ominięcia wyłączonego z ruchu odcinka drogi, z których już teraz mieszkańcy korzystają próbując ominąć gigantyczne korki na ulicy Strachocińskiej. Zaproponowane przez nas rozwiązanie może ulec jeszcze zmianie. Dlatego zależy nam na Państwa opiniach i sugestiach, na które czekamy pod adresem:

strachocin-wojnow@mpwik.wroc.pl


Planowana organizacja ruchu na czas budowy kanalizacji w ulicy Strachocińskiej:

Samochody o masie całkowitej powyżej 3,5 tony:

* Do Wrocławia będą wjeżdżać przez Oławę, drogą krajową nr 94 (przez Siechnice), omijając ul. Strachocińską.

Samochody osobowe oraz dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony:

* Wyjazd z Wrocławia bez zmian. Jedynym utrudnieniem będzie ruch wahadłowy na ul. Strachocińskiej do granicy miasta czyli ul. Leśnej;

* Wjazd do miasta objazdem prowadzącym od skrzyżowania ul. Strachocińskiej z Zielarską, przez Dobrzykowice, Kiełczówek i ul. Wilczycką do Wrocławia (ul. Swojczycka). Trasa objazdu jest dwukierunkowa, z wyjątkiem wąskiego odcinka między Kiełczówkiem a Wilczycami. Jest to odcinek niezabudowany, długości około kilometra. Tam obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, w stronę Wrocławia.

Autobusy komunikacji zbiorowej:

* Bez zmian. Utrudnieniem będzie ruch wahadłowy. Mogą ulec zmianie lokalizacje przystanków.

Mieszkańcy osiedli Strachocin i Wojnów:

* Bez zmian. Utrudnieniem będzie ruch wahadłowy. Do granicy miasta, czyli ul. Leśnej, ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Osoby, które wyjadą poza ul. Strachocińską, zamkniętą od skrzyżowania z ul. Zielarską dla pojazdów jadących do miasta z zewnątrz, będą musiały jechać objazdem.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak obecnie ciężko jest dojechać do Wrocławia od strony Kamieńca Wrocławskiego. Z powodu ogromnych korków na ulicy Strachocińskiej, które nierzadko sięgają kilku kilometrów, mieszkańcy tracą blisko godzinę. Jednak z powodu gęstej zabudowy terenu rozbudowanie kanalizacji możliwe było jedynie w pasie drogowym. Może to spowodować jeszcze większą uciążliwość w dojeździe. Chcemy zapewnić Państwa, że zależy nam na jak najszybszym wykonaniu prac i przywróceniu ruchu na ulicy Strachocińskiej. Prosimy o wyrozumiałość.

Informacje pochodzą ze strony MPWiK: www.mpwik.wroc.pl

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *