//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Będą zmiany – szykany znikają z ul. Miłoszyckiej!

Szanowni Państwo

Po 14 miesiącach od wprowadzenia przez Wydział Inżynierii Miejskiej/ZDIUM kontrowersyjnego rozwiązania w obrębie ulicy Miłoszyckiej, dzięki staraniom Zarządu i Rady Osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów oraz wspierających nas Mieszkańców, miasto finalnie zlikwidowało szykany!

Rozwiązanie to niezmiernie utrudniało życie Mieszkańcom naszego osiedla, a także innym użytkownikom osi Strachocińska-Miłoszycka-Kowalska. Nie spełniło natomiast, błędnie założonej przez Miasto, roli wyeliminowania aut ciężarowych na tym odcinku. Rozwiązanie wprowadzono z pominięciem konsultacji społecznych i opiniowania ze strony Rady Osiedla. Dlatego na przestrzeni ostatnich 14 miesięcy odbyliśmy wiele spotkań i wizji w terenie z urzędnikami, poszukiwaliśmy także samodzielnie skutecznych rozwiązań, konsultowaliśmy je z niezależnymi ekspertami, a naszą intencją była natychmiastowa likwidacja szykan.

Demontaż odbył się w dniu 15 listopada, a w najbliższy czwartek możemy spodziewać się reorganizacji i wprowadzenia nowego rozwiązania. Celem zmian jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku drogi, a także skuteczne wyeliminowanie ruchu ciężarowego. Dodatkowym czynnikiem jest tu bezpośrednie sąsiedztwo placówki przedszkolnej, a także zabytkowego kościoła, które wymuszają spowolnienie ruchu i niski tonaż.

Nowy projekt przewiduje:

– budowę dwóch liniowych progów zwalniających wyspowych U-16 bitumicznych na wlotach do ustanowionej strefy „30” dla obu kierunków ruchu (wprowadzenie strefy „30” zamiast strefy zamieszkania)

– oraz azyli segmentowych ze słupkami blokującymi U-12c sprężystymi w rejonie wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Czy nowe rozwiązanie spełni swoją rolę? Będziemy się przyglądać, a skuteczność nowo zaprojektowanego i wdrażanego przez WIM rozwiązania ocenimy wszyscy. Jako Radni jesteśmy zadowoleni, że Miasto potrafiło przyznać się do błędu i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy uwzględniani, jako przedstawiciele naszego Osiedla i reprezentacja Mieszkańców, przy opracowywaniu strategicznych rozwiązań wpływających bezpośrednio na standard życia Mieszkańców. Ponadto Rada Osiedla będzie w dalszym ciągu działać w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników i komfortu podróżowania na głównych ulicach Osiedla. Wystąpimy także – w trybie informacji publicznej – o podanie kosztów likwidowanego rozwiązania, o czym poinformujemy Państwa.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wsparcie i pomoc na każdym etapie naszych starań.

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *