22/09/2023
Komunikacja miejska

Autobus linii 115 na Rondzie Reagana od 1 września!

Miło nam poinformować, że Rada Osiedla wynegocjowała możliwość wjazdu autobusów linii 115 na przystanek przesiadkowy na tzw jądrze Ronda Reagana

Na Rondzie będą zatrzymywały się autobusy jadące z kierunku „z osiedla”, i dalej – po wysadzeniu pasażerów –  będą przemieszczały się na przystanek postojowy usytuowany przy biurowcu Grunwaldzki Center ( czyli tam gdzie znajduje się obecnie  tzw pętla dla 115). 

Odjazdy autobusów w kierunku „na osiedle”,  będą odbywały się,  jak dotychczas, z pętli przy Grunwaldzki Center. Mamy nadzieję, że wynegocjowane przez nas zmiany,  ułatwią naszym mieszkańcom podróż w kierunku miasta i  skrócą czas potrzebny na przesiadki pomiędzy liniami tramwajowymi oraz autobusowymi.

Ponadto – jak postulowano –  ustalono przywrócenie niektórych kursów linii 115 przez ulicę Dembowskiego, tak ,  aby ułatwić młodzieży dojazd do gimnazjum rejonowego. Rada Osiedla w porozumieniu z Dyrekcją Gimnazjum określi optymalna godzinę dojazdu autobusów  na przystanek przy gimnazjum. Przedmiotem rozmów była także linia 118, w kontekście zwiększenia częstotliwości .

W miesiącu maju/czerwcu prowadzone były badania napełnienia autobusów kursujących na  linii 118. Działania i zmiany, jedne z wielu,  są wynikiem negocjacji , które prowadzone są z Urzędem Miejskim Wrocławia oraz Urzędem Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w kontekście lutowego protestu i petycji wystosowanej do władz miasta i województwa. 

O toczących się rozmowach i ich wynikach będziemy Państwa informować.


0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *