22/09/2023
Inwestycje

Archicom inwestuje na Swojczycach…

close up photography of brickwall
Photo by Steve Johnson on Pexels.com

W dniu 17 lutego b.r. przedstawiciele Rady Osiedla: przewodniczący Grzegorz Makuch, Mariusz Tokarz i Roman Faligowski wzięli udział w spotkaniu z firmą Archicom reprezentowaną przez prezesa pana Kazimierza Śródka oraz dyrektora ds. rozwoju pana Jerzego Kozłowskiego. Spotkanie dotyczyło planowanych inwestycji developera na osiedlu Swojczyce na obszarze objętym MPZP Swojczyce Południe tj. w rejonie ul. Cementowej, Betonowej, Węglowej oraz Chałupniczej.

Silnie zdegradowany teren Swojczyc w końcu ma szansę już niedługo stać się jednym z najciekawszych architektonicznie miejsc, a co najważniejsze przeobrazi się w pełni funkcjonalne osiedle przyjazne mieszkańcom i otoczeniu. Początek inwestycji planowany jest na lipiec 2011 roku, kiedy to Archicom rozpocznie budowę pierwszych budynków 4-kondygnacyjnych przy ul. Cementowej (144 mieszkania).

Oprócz dominującej zabudowy o charakterze mieszkaniowym projekt inwestycyjny uwzględnia również pełne zagospodarowanie terenu w ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające spacery wzdłuż nadodrzańskiej promenady od Stadionu Olimpijskiego do stopnia wodnego Bartoszowice, nabrzeża portowe z przystanią dla żeglugi turystycznej wraz z całym zapleczem rekreacyjnym. W ciągu ul. Węglowej planowane jest stworzenie przestrzeni handlowo – usługowej dla potrzeb przyszłych i obecnych mieszkańców jak również liczne rozwiązania komunikacyjne, które ułatwią połączenie z centrum miasta oraz osiedlami przyległymi.

Na spotkaniu w siedzibie firmy przy ul. Liskiego mieliśmy okazję zapoznać się szczegółowo z kompletnymi projektami oraz wizualizacjami, które już niebawem opublikujemy na naszym portalu. Informacje jakie otrzymaliśmy nie ukrywamy napawają nas dużym optymizmem, gdyż omijane do tej pory przez inwestycje Swojczyce mają w końcu szansę na gruntowne zmiany. Liczymy również, że inwestycje Archicomu będą impulsem także dla innych developerów, którzy zainteresują się pozostałą częścią Swojczyc i za kilka lat zrujnowane i niedoinwestowane osiedle stanie się równie atrakcyjnym zakątkiem jak Strachocin czy Wojnów.

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *