//cdn.cookie-script.com/s/b5c5d58bf71027d97fd9569f42b7a119.js

Archicom – Bank pomysłów…

Witamy Nowych Sąsiadów

Od sierpnia ruszamy z budową I etapu inwestycji Olimpia Port przewidzianej jako  multifunkcjonalny zespól urbanistyczny rozciągający sie na przestrzeni  42 ha , od śluzy i Jazu Bartoszowickiego do ul. Cementowej (koło Mostów Chrobrego). To wieloletnie i wieloetapowe założenie, którego podstawowe funkcje i koncepcja zostały zatwierdzone uchwałą Rady Miasta  w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla zespołu urbanistycznego Swojczyce Południe,  w styczniu 2011r. Jesteśmy  dumni i szczęśliwi realizując tak duży projekt, mogąc przekształcać  tę nieco zapomnianą przestrzeń.

Dzięki zamianie funkcji przemysłowej na usługowo-mieszkalną, na terenie Swojczyc powstanie nowe osiedle mieszkaniowe na blisko 3.500 lokali mieszkalnych i usługowych, fantastycznie położone –  nad rzeką, wśród zieleni, blisko centrum. To ogromne wyzwanie. W okresie najbliższych 10 lat Olimpia Port stanie się ważną dominantą Swojczyc, gdyż oprócz atrakcyjnej zabudowy przewidziano tam wiele funkcji kulturalnych i rekreacyjnych.

Obecnie trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Z racji sąsiedztwa, a może i przyszłego osobistego zainteresowania mieszkańców, zawracamy się do Państwa z propozycją uruchomienia banku pomysłów dotyczących działań kulturalnych, artystycznych i rekreacyjnych na terenie Olimpii. Na początek proponujemy debatę dotyczącą nazw dla  osiedlowych ulic (zamiast Cementowej, Betonowej czy Węglowej) oraz parków i skwerów. Pragniemy poinformować, iż Archicom planuje ustawienie barek wzdłuż nabrzeża, które zostaną przystosowane do funkcji artystycznych i rekreacyjnych.

Kolejnym pomysłem jest zorganizowanie centrum ceramicznego w jednym z parków. Załączony plan sytuacyjny przedstawia strefy zieleni, zabudowy mieszkaniowej oraz przebieg ulic, pomyślanych tak, by każda oś ulicy była zakończona pięknym widokiem z dominantą architektoniczną lub przyrodniczą. Wzdłuż ulic schematycznie przedstawiono strefę usługową, a realizacja architektoniczna i układ budynków może ulec zmianie. Do wymiany poglądów i pomysłów zapraszamy podczas festynu Smoka Strachoty. Na stoisku Archicomu będzie można zobaczyć wizualizacje, porozmawiać z architektami i wybrać przyszłe mieszkanie.

ARCHICOM – Sponsor XVIII Festynu Smoka Strachoty


1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *