21/09/2023
AktualnościKomunikacja

Analiza ruchu w rejonie osiedli Kowale – Swojczyce

Publikujemy Państwu dokument opracowany na zlecienie Biura Rozwoju Wrocławia i Wydziału Inżynierii Miejskiej z analizą natężenia ruchu przez przez największe podmioty gospodarcze funkcjonujące na terenie osiedli Kowale i Swojczyce w tym m.in Volvo, 3M, PKN Orlen oraz pozostałe. Dokument powstał na wniosek Rady Osiedla Kowale oraz Rady Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów po ubiegłorocznych spotkaniach w ramach inicjatywy nazwanej „Ruchem Rozwoju Wrocławia”, w których czynnie braliśmy udział. RRW to nieformalna grupa w skład której oprócz naszej Rady i Rady Osiedla Kowale oraz firm: Volvo, 3M, Archicom, PPG zapraszani są również przedstawiciele UM Wrocławia (BRW i WIM), Urzędu Marszałkowskiego (DSDiK) oraz inne podmioty w zależności od poruszanych tematów.

Efektem współpracy całej grupy są m.in postępy przy rewitalizacji linii kolejowej z Jelcza do Wrocławia przez nasze osiedla, ograniczenia dla ruchu tranzytowego przez ul. Strachocińską – zakaz dla pojazdów pow. 15 ton, docelowo po wybudowaniu odcinka obwodnicy Łany – Długołęka – wprowadzenie ruchu tylko dla pojazdów do 3,5 tony, poprawa komunikacji zbiorowej na osiedlach oraz wiele innych spraw, które wspólnie udało się wypracować. Radę Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów w grupie „Ruch Rozwoju Wrocławia” reprezentują: Renata Piwko – Wolny, Mariusz Tokarz oraz Beata Skorupa.

Dokument dotyczący analizy ruchu dostępny jest w linku – ANALIZA RUCHU

1 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Mariusz Tokarz

Wrocławianin od urodzenia, miłośnik genealogii, historii Kresów Wschodnich i oczywiście Wrocławia. Aktywista miejski, radny osiedla w latach 2009 - 2021, autor i administrator serwisu - swojczyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *