14 września – uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej Rewir Twórczy

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla Strachocin -Swojczyce- Wojnów a także całego Wrocławia na uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej Rewir Twórczy, które odbędzie się w sobotę 14 września 2019 w godzinach od 17.00 do 24.00. Podczas wydarzenia odbędą się m.in.: koncerty rock/pop/klasyka, pokazy, wystawy, projekcje filmów, wydarzenie performatywne Twin Peaks – The Return. Dostępne będą także ramówki, informacje o placówce oraz prowadzone będą zapisy na zajęcia. Rewir Twórczy został utworzony jako inicjatywa oddolna Stowarzyszenia Grupa z Pasją i skupionych wokół nich mieszkańców. Od roku 2016 działał w formie pracowni artystycznej, integrując mieszkańców osiedla i prowadząc projekty m.in. takie jak „ArtReaktywacja”, Klub Seniora „Dojrzali Wspaniali”, Mikrogranty, WBO, Europejska Stolica Kultury, Klub dla dzieci i młodzieży „Smocza Twierdza” czy kontener kultury ESK w Parku Strachocińskim.

W pierwszej połowie roku 2019, Grupa z Pasją prowadziła prace adaptacyjne oraz pilotażowy projekt zintegrowanego Centrum Aktywności Lokalnej – angażując się społecznie i charytatywnie. 

Od 15 września rozpoczyna się nowy rozdział Centrum Aktywności Lojalnej” Rewir Twórczy”, który będzie dostępny dla mieszkańców każdego dnia w godzinach od 10.00 do 20.00 oferując interesujący wachlarz aktywności, kawiarenkę i bibliotekę sąsiedzką, mini galerię sztuki, otwarte pracownie artystyczne, klubu tematyczne i dyskusyjne, salkę kinową, miejsce konsultacji osiedlowych i miejskich a także INFOPUNKT Rewir Twórczy. Projekt wspiera Zarząd i Rada Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów.Autorski projekt SCAL Rewir Twórczy –  Stowarzyszenie Grupa z Pasją 

Finansowanie: Stowarzyszenie Grupa z Pasją oraz Gmina Wrocław, Wydział Partycypacji Społecznej,  Departament Spraw Społecznych, Wydział Kultury i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. 

FB/grupazpasja

www.grupazpasja.pl

0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *