Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na koncert w piątek 02.06.2017 o godzinie 18:00, (bramki zostaną otwarte godzinę wcześniej - 17:00) organizowany w ramach obchodów 20. rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbył się we Wrocławiu w 1997 roku.

„Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu.” Te, słynne dziś, słowa papież Jan Paweł II wygłosił podczas Mszy św. na zakończenie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu.

Koncert rozpocznie się występem chrześcijańskiego rapera Tau, następnie na scenie pojawi się L.U.C. i Bovska. Wszystkiemu akompaniować będzie międzynarodowa orkiestra orkiestr dętych Rebel Babel. W sumie na scenie zobaczymy około 50 muzyków. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba osób jest ograniczona do 2000. Osoby wchodzące na teren koncertu otrzymają opaski w momencie kiedy się one skończą następne osoby nie będą już wpuszczane.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: Centrum Historii Zajezdnia oraz na profilu FB - L.U.C, Tau, Bovska, Rebel Babel Ensemble - koncert w Zajezdni

Dodaj komentarz

Uwaga! Uwaga! Beeknik Strachociński już w sobotę 27 maja od 15.00 - 21.59!
Cały dzień nasze osiedla będą grały dla pszczół i na rzecz spalonej pasieki Pana Władysława! Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Grupa z Pasją, która jednocześnie otwiera sezon parkowy w ramach Parki ESK Wrocław Emocje-Sport-Kultura. Dodatkową atrakcją pikniku będzie premiera mega linarium w parku realizowanego przez Grupę z Pasją w ramach zwycięskiego projektu WBO 2016.

Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty pszczelarskie, pokazy kręcenia miodku, zagościmy niezwykłą pszczelą fotobudkę, będzie też parę konkursów związanych z pszczołami. Dodatkowo malowanie buziek, festiwal mega baniek, warsztaty ceramiczne i plastyczne, malarstwo wielkoformatowe i murala, pokazy psich behawiorystów i elektrorowery, strefa sportu i rekreacji, przeciąganie liny, turniej bule i rozgrywki sportowe,  pokazy taneczne Paulina Wojtyłło PW - przygotujcie się na szalony taniec pszczół i wieczorną potańcówkę.

Rada Osiedla wspiera piknik organizacyjnie i życzy Państwu miłej zabawy!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB - Beeknik Strachociński - gramy dla pszczół!

Dodaj komentarz

Od kilku lat wrocławskie muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają wrocławian i turystów do udziału w Nocy Muzeów we Wrocławiu, która w tym roku odbędzie się już w najbliższy weekend 20 maja. W tym roku po raz pierwszy część tych wyjątkowych wydarzeń odbędzie się również na naszych osiedlach dzięki naszemu lokalnemu stowarzyszeniu "Grupa z Pasją"

Miłośników sztuki i sąsiedzkiej integracji zapraszamy w sobotę do Rewiru Twórczego Swojczycka 118 " Wejście od podwórka" w godzinach 18.00 - 2.00

MALARSTWO 🎨 INSTALACJE MULTIMEDIALNE 📽️🎧* CERAMIKA * IKONA * BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA * FOTOGRAFIA📸 * KOLAŻ * TEATR 🎭

Program
18.00 - 2.00 - wernisaż prac artystów związanych z naszym osiedlem
18.00 - 2.00 - projekcje multimedialne i słuchowiska
19.00 - 23.00 - bloki warsztatowe dla dzieci i młodzieży (malarstwo wielkoformatowe/mural oraz architektoniczne)
22.00 - 23:00 - legenda o Smoku Strachocie


Szczegółowy program lokalnych wydarzeń dostępny jest na stronie stowarzyszenia - Grupa z Pasją

Dodaj komentarz

Na przełomie lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku, w budynku Rady Osiedla znajdowała się filia Domu Kultuty Agora z Karłowic. Niektóry mieszkańcy osiedli pamiętają zajęcia artystyczne, projekcje filmów, spotkania z artystami. Stan wojenny przerwał te działania, a osiedla zostały pozbawione lokalnego ośrodka działań twórczych i integracyjnych. Pierwsze piętro budynku Rady Osiedla, liczące blisko 100 m2,  opustoszało i  zamarło na 30 lat, z niewielkimi przerwami na komercyjny wynajem czy krótkotrwałe aktywności. Kolejne Rady składały kolejne wnioski o remont budynku, ale Gmina nie widziała konieczności inwestowania w stary budynek, w którym niewiele się dzieje. W 2011 roku na poddasze wprowadzili się harcerze, a Rada Osiedla zainwestowała w łazienkę. Ale piętro nadal popadało w ruinę. 


W roku 2014, lokalne Stowarzyszenie Grupa z Pasją wygrało pierwszy konkurs społeczno-artystyczny w ramach rozpoczynających się działań Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Na miejsce realizacji projektu MOSTY wybrało - dzięki uprzejmości Zarządu Osiedla -  zapomniane piętro na Swojczyckiej. Stowarzyszenie własnymi środkami uporządkowało pomieszczenia, wykonało drobne remonty i zorganizowało pierwsze pracowanie artystyczne, które oddane zostały do użytku mieszkańców w 2015 roku. Narodził się  pomysł i piętro od tej pory nosiło nazwę Rewir Twórczy Wejście od Podwórka. W roku 2016 realizowano w Rewirze projekty ESK: Przebudzenie, Flow, Niebo i mikroGranty. Dodatkowo Grupa z Pasją realizowała warsztaty artystyczne z różnych dziedzin: malarstwo, rysunek, ceramika, plastyka dla dzieci. 

Dodaj komentarz