Od początku roku 2016 na terenie Polski funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. We Wrocławiu dostępnych jest 25 takich punktów. Na spotkanie można umówić się telefonicznie lub online na stronie www.npp.wroclaw.pl .

Niestety od 1 lipca 2017  - decyzją Urzędu Miejskiego we Wrocławiu - nie funkcjonuje punkt pomocy prawnej w budynku Rady Osiedla przy ul. Swojczyckiej 118. Nie uwzględniono zastrzeżeń Zarządu Osiedla, który zgłaszał sprzeciw dotyczący tej decyzji. 
Dlatego też, po przerwie wakacyjnej, uruchomione zostaną wolontariackie dyżury prawnika Pana Romana Nowaka (mieszkańca naszego osiedla), które obywać się będą w czwartki w godzinach 18.00 - 19.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Na stronie wroclaw.pl dostępny jest pełny harmonogram spotkań i lokali obowiazujący od 1 lipca 2017 r.

Wizytę w punkcie nieodpłatej pomocy prawnej możesz umówić telefonicznie pod numerem tel. 71 777 77 77 lub online - TUTAJ. Na stronie internetowej wystarczy wybrać adres jednego z 25 punków nieodpłatnej pomocy prawnej, określić godzinę spotkania i podać swój adres mailowy dla potwierdzenia wizyty. Co ważne, w formularz zgłoszeniowym zaznaczone są zarezerwowane już terminy spotkań.