• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 11.jpg
 • 3.jpg
 • 8.jpg
 • 6.jpg
 • 9.jpg
 • prawnik.jpg
 • 5.jpg
 • 7.jpg
 • 12.jpg
 • 4.jpg

Szanowni państwo, zwracamy się do was z prośbą o poparcie naszej inicjatywy związanej z planowaną przebudową ul. Miłoszyckiej. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2015-2016 i będzie obejmować gruntowną modernizację nawierzchni ulicy, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych jak również budowę sieci kanalizacyjnej. Istotnym elementem będzie również budowa pełnowymiarowego ronda na skrzyżowaniu ul. Miłoszyckiej z ul. Swojczycką i Chałupniczą, co w zasadniczy sposób ma upłynnić ruch na osiedlu. Projekt jaki został opracowany na zlecenie spółki "Wrocławskie Inwestycje" wydaje się na pozór idealny, projektant nie dopatrzył jednak jednej istotnej rzeczy. Na wysokości kościoła św. Jacka oraz przedszkola przy ul. Miłoszyckiej ograniczono do minimum miejsca parkingowe projektując tylko zatoczkę wzdłuż jezdni, która pomieści zaledwie 3-4 samochody.

PETYCJA W SPRAWIE BUDOWY PARKINGU PRZY UL.MIŁOSZYCKIEJ - ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS

Biorąc pod uwagę, że są to obiekty użyteczności publicznej, gdzie ruch pojazdów jest zdecydowanie większy wystąpiliśmy do projektanta oraz inwestora z wnioskiem o zaprojektowanie parkingu na działce sąsiadującej z budynkiem przedszkola (miejsce starej biblioteki) ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie istnieje realna możliwość wybudowania parkingu na minimum 40-50 pojazdów. Wniosek nie został jednak zaakceptowany, stąd też musimy podjąć kolejne, bardziej zdecydowane działania, aby przekonać urzędników do naszych racji. Parking w tym miejscu ma ułatwić wszystkim mieszkańcom życie - zarówno rodzicom, którzy przywożą tutaj codziennie swoje dzieci do przedszkola jak również mieszkańcom, którzy uczęszczają do kościoła na Swojczycach, a także wszystkim tym, którzy mimo że nie mieszkają na naszych osiedlach będą kiedykolwiek chcieli lub musieli tu przyjechać.

W związku z tym przygotowaliśmy kolejną petycję do spółki "Wrocławskie Inwestycje" do której chcielibyśmy dołączyć listy z podpisami osób, które popierają nasze argumenty za budową parkingu na działce po starej bibliotece. Czym więcej podpisów, tym większa moc tej petycji, stąd też prosimy raz jeszcze o wsparcie w tej jakże ważnej dla naszych osiedli i mieszkańców sprawie. Podpisywać mogą się wszyscy dorośli obywatele, nie tylko mieszkańcy naszych osiedli.

PETYCJA W SPRAWIE BUDOWY PARKINGU PRZY UL.MIŁOSZYCKIEJ - ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS

Wersja do druku - PETYCJA - osoby które wolą złożyć podpis na tej wersji prosimy o kontakt w celu uzgodnienia odbioru podpisanej listy na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolej Miejska

Centrum Aktywności Lokalnej

Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

strachocin@osiedla.wroclaw.pl

Radni VII kadencji


Dyżury Rady Osiedla:

Każdy czwartek: 18:00 do 20:00


Dyżury Prawnika

Każdy czwartek: 18.00 do 19.30


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05


Redakcja portalu:

Mariusz Tokarz - administrator

Renata Piwko Wolny - redaktor

Powietrze we Wrocławiu

Kolej Miejska

Konsultacje

Kalendarz Wydarzeń

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Ekosystem