Rada Osiedla wnioskuje o zmiany na ul. Miłoszyckiej

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu 30.09 na nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla jednogłośnie przegłosowała uchwałę wzywającą do jak najszybszego usunięcia szykan na ulicy Miłoszyckiej. Wnioskujemy jednocześnie o zastąpienie ich rozwiązaniami bezpieczniejszymi dla wszystkich uczestników ruchu – najlepiej poprzez przywrócenie progów zwalniających, najchętniej z dodatkowym oznakowaniem poprawiającym realną sytuację pieszych. Jednocześnie wnioskujemy o fizyczne uniemożliwienie wjazdu w ulicę Miłoszycką od strony Ronda pojazdom ciężarowym.

Jeśli sami zostaniemi poinformowani, będziemy przekazywać do Państwa wiadomości, kiedy następować będą zmiany w terenie.

Z poważaniem

Rada Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów

7 thoughts on “Rada Osiedla wnioskuje o zmiany na ul. Miłoszyckiej

 • 5 października 2020 o 15:39
  Permalink

  Wystarczy dodać bramki ograniczające wysokość pojazdów w celu ograniczenia wjazdu dużych samochodów ciężarowych.

  Odpowiedz
  • 5 października 2020 o 15:49
   Permalink

   Niestety Urząd Miejski nie stosuje obecnie takich rozwiązać bo są ponoć drogie i mało skuteczne, bardzo często i szybko ulegają uszkodzeniom

   Odpowiedz
   • 7 października 2020 o 17:23
    Permalink

    Szykany z pewnością nie są tańsze ani bardziej skuteczne. Szkoda, że Urząd woli mniej logiczne rozwiązania.

    Odpowiedz
 • 6 października 2020 o 19:54
  Permalink

  Budowaliśmy osiedle w latach 80-tych aby na emeryturze mieszkać w ciszy i spokoju. Teraz mamy dziesiątki tysięcy samochodów na dobę, wieczne korki, smród spalin. Dojazd do Sępolna to koszmar, przez nieudolność władz miasta. Jak można było dać zgodę na budowę olbrzymich fabryk VOLVO i 3M, bez wymuszenia budowy dodatkowych pasów, czyli zjazdów dla pracowników? Korki potęgują się przy szkole nr 53. Powinny być tam na ul. Strachocińskiej znaki zakazu zatrzymywania a uliczki wokół szkoły powinny być jednokierunkowe, by zmuszać rodziców do podwożenia dzieci na odboczki Strachocińskiej. Na skrzyżowaniach Strachocińskiej powinny być porobione pasy do lewoskrętów jak przy Lidl-u. Sporo osób przeznaczała kawałek domu na pokój dla sublokatora (studenta) by poprawić budżet domowy. A teraz studenci omijają nasze osiedle by nie spóźniać się na uczelnię. Rozbudowa osiedla jest dzika, tu gorzej się mieszka niż na ulicy Grabiszyńskiej. Budowa Biedronki odbyła się bez rozbudowy Strachocińskiej. Można to było zrobić kosztem trawniczków a pieszych na chodnikach oddzielić od ulicy balustradą / poręczą. Szykany na Miłoszyckiej to głupota albo ktoś dał robotę szwagrowi. Można było spowolnić ruch znakiem 30 km/h i radarem.

  Odpowiedz
  • 7 października 2020 o 17:47
   Permalink

   Tam jest ograniczenie do 20km/h od dawna… To strefa zamieszkania.

   Odpowiedz
 • 8 października 2020 o 13:06
  Permalink

  Jeśli chodzi o spowolnienie ruchu to może fotoradar? Wydaje mi się, że one bardzo skutecznie spełniają swoje zadanie jeśli chodzi o ograniczenie prędkości, a są chyba najmniej upierdliwe dla kierowców spośród wszystkich proponowanych rozwiązań. Jeśli chodzi o koszt to same na siebie zarabiają. Rozwiązanie niemalże idealne tylko z tego co wiem to chyba teraz nie mogą być stawiane przez gminę, ale chyba da się jakoś dogadać z ITD żeby postawili…..

  Odpowiedz
 • 21 października 2020 o 20:08
  Permalink

  Nie blokuje się sztucznie wjazdów. Czasami jest to niezbędne dla prowadzenia prac/ awarii, itp. Trzeba egzekwować przestrzeganie ograniczeń. Dlaczego nie ma tam ITD?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: