• img2.jpg
 • img8.jpg
 • img3.jpg
 • img7.jpg
 • 12.jpg
 • img6.jpg
 • img4.jpg
 • img5.jpg
 • 23.jpg
 • img9.jpg
 • img10.jpg
 • 13.jpg
 • img1.jpg

Zarząd Osiedla wystąpił do Prezydenta Miasta Wrocławia z prośbą o interwencję dotyczącą prowadzonych inwestycji na terenie osiedli Strachocin - Swojczyce - Wojnów,  w tym głównie zadania dotyczącego inwestycji "Przebudowa ul. Miłoszyckiej" 

Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz
DW: Wrocławskie Inwestycje, Skanska SA
 

Szanowny Panie Prezydencie

Zarząd Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów zwraca się z prośbą, o pilną interwencję w sprawie inwestycji prowadzonych na terenie osiedli Strachocin - Swojczyce - Wojnów tj.przebudowa Mostu Strachocińskiego, przebudowa ul. Miłoszyckiej oraz prace prowadzone w ramach kontraktu "Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego".
W dniu 16 lutego 2017 Wrocławskie Inwestycje, na wniosek Zarządu Osiedla SSW, wydały oficjalny komunikat dotyczący opóźnienia w w/w kontraktach. - Komunikat "Wrocławskich Inwestycji" w sprawie przebudowy ul. Miłoszyckiej. Pierwotne przyczyny opóźnień są nam znane, wiadomości te przekazywaliśmy naszym mieszkańcom na bieżąco już w listopadzie i grudniu 2016 roku. Rozumiemy także konieczność modyfikacji terminu zakończenia kontraktu pod kątem kłopotów z zimową aurą, a także z kolizją instalacji w ulicy Swojczyckiej.

Niestety - zarówno Zarząd Osiedla jak i Mieszkańcy - z niepokojem obserwujemy bardzo wolne tempo prac na wszystkich odcinkach. Pomimo sprzyjającej od 10 dni aury, prace prowadzone są wyrywkowo, a na niektórych odcinkach nie prowadzi się ich w ogóle. Niepokoi nas także, że na poszczególnych odcinkach ilość zaangażowanych pracowników ze strony wykonawcy drastycznie spadła. W niektórych miejscach nawet do zera. Niezadowalające jest także tempo prac porządkowych terenów przyległych i placów odkładczych, co ułatwiłoby poruszanie się pieszym i rowerzystom (chodniki, przejścia, place).
Nie muszę dodawać, że sytuacja komunikacyjna na naszych osiedlach jest tragiczna. Czas przejazdu w szczycie porannym i popołudniowym ze Strachocina w rejon Placu Grunwaldzkiego waha się na poziomie od 90-120 minut. W dużym europejskim mieście, jakim jest Wrocław, powinno się zadbać o mieszkańców każdej dzielnicy - także i peryferyjnej. Natomiast w nadzwyczajnej sytuacji -  jaką jest remont jedynej nitki komunikacyjnej do centrum - otoczyć mieszkańców szczególną troską i planować inwestycję w taki sposób, aby nie zaburzała rytmu życia osiedla.  W świetle powyższego prosimy o informacje:

   1. Dlaczego prace remontowe w tej chwili przebiegają tak wolno?

   2. Na jakim etapie jest realizacja kolizji instalacji w ul. Swojczyckiej?

   3. Czy są inne przeszkody stojące na drodze zakończenia tych inwestycji (czynnik ludzki, podwykonawcy) ?

   4. Prosimy o podanie precyzyjnych terminów oddania do użytku mieszkańców poszczególnych odcinków prowadzonych prac.


Z poważaniem
Renata Piwko-Wolny
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
Strachocin-Swojczyce-Wojnów


Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

sekretariat@radaosiedla.wroclaw.pl


Dyżury Zarządu Osiedla:

Każdy czwartek: 19:00 do 20:00


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05

Kolej Miejska

Konsultacje

Ekosystem

 

 

Odwiedza nas 288 gości oraz 0 użytkowników.