• 13.jpg
 • 2.jpg
 • 12.jpg
 • 9.jpg
 • 14.jpg
 • 10.jpg
 • 8.jpg
 • 5.jpg
 • 1.jpg
 • 7.jpg
 • 11.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 6.jpg

Zapraszamy na III Festyn Parafialny na Strachocinie organizowany przy Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej- 11 września ul Tatarakowa 1 ( Błonia przy Kościele parafialnym)

Jak co roku w drugą niedzielę września, na osiedlu Strachocin Wrocław odbywać się będzie Piknik Parafialny. Stawiamy na integrację sąsiadów, dobrą zabawę i zbożny cel. W ubiegłym roku zbieraliśmy fundusze na gruntowny remont zaplecza socjalnego i salki przy naszej Parafii. Dzięki hojności naszych mieszkańców i sponsorów udało się zebrać kwotę, która pozwoliła zrealizować nasze zamierzenie. Teraz przyszedł czas na kontynuację zadania! W tym roku zbieramy na wyposażenie, urządzenie i uruchomienie świetlicy środowiskowej dla dzieci, młodzieży i seniorów. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to uruchomić przestrzeń dostępną dla każdego mieszkańca Strachocina i Wojnowa. Marzymy o tym, aby odbywały się tam zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, fachowa pomoc dydaktyczna, gry i zabawy, Mikołajki, zabawy karnawałowe, dożywianie dla potrzebujących, wigilie dla seniorów. Mamy nadzieję...a Was prosimy o pomoc w jej realizacji.

 

Kto odwiedzał nasze pikniki w latach ubiegłych wie, ze stawiamy także na promocję zdrowia i bezpieczeństwa. Organizowaliśmy mi.in :zbiórkę krwi, bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet, bezpłatne badania słuchu, prelekcje dla dzieci prowadzone przez Policję i Straż Miejską.
W tym roku mówić będziemy dużo o cukrzycy. Zaprosiliśmy do współpracy firmę Roche Polska i jeden z najprężniej działających portali dla "słodkich" dzieciaczków www.diabetica.pl
Każdy uczestnik Festynu - niezależnie od wieku - będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we w krwi (który realizowany będzie przy pomocy wyspecjalizowanego sprzętu firmy Roche). Odbędą się dwie prelekcje : dla dorosłych i dla dzieci. Można będzie uzyskać pomoc, poradę i wsparcie ze strony personelu medycznego w kwestii profilaktyki choroby cukrzycowej. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w badania i prelekcjach. Sekcja Ratownictwa Medycznego nauczy nas jak udzielać pierwszej pomocy, odbędą się specjalne pokazy dla dzieci i dla dorosłych. Kolejnym mocnym punktem programu będzie blok programowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który zaprezentuje nam Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Symulator zderzeniowy, alkogogle, troleje, prelekcje i pogadanki dla najmłodszych. Jeśli ktoś ukończył 10 lat a nie ma jeszcze karty rowerowej, będzie mógł przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Kto przywiezie ze sobą własny rower będzie mógł go oznakować ( odwiedzą nas Funkcjonariusze z Komisariatu przy Kiełczowskiej) Jeśli Festyn to i Gwiazdy! Po pierwsze Kabaret Ferajna, który swoimi skeczami i piosenkami przeniesie nas na dawne kresy wschodnie, prosto do Lwowa. To prawdziwa gratka, bo Ferajna dużo koncertuje w kraju i za granicą,a dla nas wystąpi z programem specjalnym! Jeśli macie Dziadków lub znajomych, których korzenie wywodzą się z tamtych okolic zaproście ich! Prócz Ferajny odbędzie się spotkanie Lwowiaków na specjalnym stoisku lwowskim. Druga Gwiazda to zespół Soulution&Three Acoustic Band! Światowy repertuar w rockowy, popowo, soulowym wydaniu! Muzyka na żywo - od 17.00 do 20.00!
Nooooo i loteria. WIELKA LOTERIA! Przygotowaliśmy setki losów, a każdy z nich wygrywa! Można wygrać zabawki, karnety fitness, MP3, galanterię, gry, książki, porcelanę, biżuterię, akcesoria do rowerów, drobne AGD, kosmetyki, naczynia TupperWare i wiele innych! Ze wszystkich zakupionych losów na koniec festynu wylosujemy nagrody główne m.in: rower górski , kominek elektryczny, kurs językowy , karnety OPEN fitness, zegarek szwajcarski!
Każde stoisko gastronomiczne a także loteria jest dziełem mieszkańców, parafian i jest zupełnie NIEKOMERCYJNE! Co to oznacza? Że każda złotówka którą Państwo wydacie na Festynie trafi na nasz cel!
Wszystkie atrakcje - dla wszystkich - są BEZPŁATNE! Na co tylko macie ochotę: gry, zabawy, śpiew, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, lepienie z gliny, baloniki i klowni, dmuchańce, turniej językowy z nagrodami, popcorn, grochówka, kawka, eksperymenty prawdziwych Panów fizyków, koncert, prelekcje i profilaktyka cukrzycy, kabaret, robienie witraży dla dzieci i rodziców, wystawy tematyczne, wspomnienia lwowiaków, symulatory, kiełbaski z grilla i wiele wiele innych - MAMY WSZYSTKO! A na koniec, gdy zapadać zacznie zmrok ok. 19.30 coś specjalnego dla całych rodzin...ale nie możemy Wam powiedzieć, bo to niespodzianka!
Rozpoczynamy Mszą Świętą o 12.30, rozpoczęcie Festynu o 13.30 i bawimy się do 21.00!
Zapraszamy
Organizatorzy!


Kolej Miejska

Centrum Aktywności Lokalnej

Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

strachocin@osiedla.wroclaw.pl

Radni VII kadencji


Dyżury Rady Osiedla:

Każdy czwartek: 18:00 do 20:00


Dyżury Prawnika

Każdy czwartek: 18.00 do 19.30


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05


Redakcja portalu:

Mariusz Tokarz - administrator

Renata Piwko Wolny - redaktor

Powietrze we Wrocławiu

Kolej Miejska

Konsultacje

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Ekosystem