• 23.jpg
 • img7.jpg
 • img3.jpg
 • img6.jpg
 • img1.jpg
 • 12.jpg
 • img4.jpg
 • img10.jpg
 • 13.jpg
 • img9.jpg
 • img5.jpg
 • img8.jpg
 • img2.jpg

SP6PWS - KLUB KRÓTKOFALOWCÓW

            Na osiedlu Strachocin od paru lat działa klub krótkofalarski o znaku rozpoznawczym SP6PWS. Klub jest członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców o numerze 06/OT-01 i ma swoją siedzibę w Stowarzyszeniu „Smoki z Techniki” przy ul. Osadniczej 19. 

Pozwolenie radiowe 141/K/R/2012 upoważnia nas do pracy w eterze ze znakiem SP6PWS od dnia 1 grudnia 2012 roku, a od  25 października 2013 jesteśmy również posiadaczem znaku kontestowego (do pracy na zawodach) HF6K.

Łączności z krótkofalowcami na wszystkich kontynentach świata prowadzimy, stosując różne modulacje, w tym również modulacje cyfrowe. Nasza działalność nie ogranicza się do działań statutowych, takich jak: prowadzenie łączności, starty w zawodach, uczestnictwo w zlotach ŁOŚ (Łódzkie, Opolskie, Śląskie) i realizacja projektów konstrukcyjnych, ale wykracza nieco dalej.

Przykładem takiego działania mogą być nasze spotkania z dziećmi i młodzieżą we wrocławskim „Humanitarium” w 2014r.

Podczas cyklu tych spotkań członkowie naszego klubu umożliwiali młodym uczestnikom przeprowadzenie swoich pierwszych bezpośrednich łączności z innymi krótkofalowcami i dowiedzenia się czegoś więcej na temat tej dyscypliny.

Szczegóły naszych działań można śledzić na naszej stronie www.sp6pws.pl , gdzie oprócz aktualnych informacji na temat terminów spotkań, można uczestniczyć w różnych dyskusjach na łamach forum. Zapraszamy również na FACEBOOK-a, a wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego klubu.Aby nasze spotkania nie były monotonne, organizujemy różnego rodzaju wyjazdy w teren i tam prowadzimy łączności plenerowe i testujemy wykonane konstrukcje. Łącząc różne zainteresowania, organizujemy wyjazdy żeglarskie, połączone z prowadzeniem łączności zarówno z wody(z łódki), jak i z lądu.  Zeszłoroczny wyjazd  na Mazury i jego niepowtarzalny klimat oraz zadowolenie uczestników jest motorem do organizacji tegorocznego, morskiego wyjazdu „na żagle” do Chorwacji w okresie 30.05-06.06.2015r. W naszej eskapadzie weźmie udział 14 osób, podzielonych na dwie załogi.Mamy nadzieję, że będzie nas słychać również w Polsce na falach KF na 7Mhz, 14Mhz i 21Mhz.

 Grzegorz Piskor  SQ6RKP


Kolej Miejska

Konsultacje

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Ekosystem