• 23.jpg
 • img8.jpg
 • img2.jpg
 • img9.jpg
 • 13.jpg
 • img4.jpg
 • img10.jpg
 • img3.jpg
 • img1.jpg
 • img6.jpg
 • img5.jpg
 • 12.jpg
 • img7.jpg

W 2017 roku wchodzą w życie nowe zasady segregowania i zbierania śmieci. Ekosystem już teraz rusza z kampanią informacyjną „bliżej, częściej, wygodniej!”.

Nowe zasady ułatwiające segregowanie i odbieranie niektórych rodzajów opadów od mieszkańców będą obowiązywać od 1 stycznia 2017. – Będzie bliżej, częściej i wygodniej – zapowiada Anna Bytońska, rzecznik prasowy Ekosystemu. Najważniejsze zmiany to zwiększenie częstotliwości odbioru i liczby pojemników dotyczą odbioru opakowań szklanych, odpadów zielonych i odpadów wielkogabarytowych.

 

Szkło

Od początku roku dużo łatwiejsze ma być segregowanie i wyrzucanie szkła. – Szkło nie będzie już zbierane w pojemnikach ustawionych w miejscach ogólnodostępnych, nie będzie też trzeba dzielić go na bezbarwne i kolorowe. Wszystkie opakowania szklane, takie jak słoiki, butelki, pojemniki po żywności i kosmetykach, będą trafiały do jednego, zielonego pojemnika, dostarczonego i ustawionego na terenie nieruchomości razem z innymi pojemnikami i workami – wyjaśnia Anna Bytońska.

W wielu miejscach we Wrocławiu już teraz można zobaczyć nowe pojemniki na szkło, które od nowego roku będą służyły do zbierania opakowań szklanych. – Nowe pojemniki mają informację o tym, że służą do zbierania szkła bezbarwnego i kolorowego, oraz że będą obsługiwane od 1 stycznia 2017 roku – zaznacza Anna Bytońska

Odpady zielone

Odpady zielone do końca roku 2016 odbierane są od początku marca do końca grudnia raz na dwa tygodnie. Od stycznia 2017 roku trawa, drobne i pocięte gałęzie, suche liście czy zwiędłe kwiaty będą odbierane przez cały rok z częstotliwością 1 x w tygodniu. – Ten rodzaj śmieci nadal będzie gromadzony i odbierany w brązowych workach dostarczanych przez odbiorców śmieci – mówi Anna Bytońska. W okresie poświątecznym firmy odbierające odpady będą także odbierały od mieszkańców choinki pozostawione przy wiatach śmietnikowych i kontenerach.

Odpady wielkogabarytowe

Odpady wielkogabarytowe to duże sprzęty domowe, których należy się pozbywać do specjalnie podstawianych kontenerów. Do tej pory śmieci takie odbierane są co najmniej raz na pół roku z osiedli domów jednorodzinnych oraz raz na 3 miesiące z osiedli domów wielorodzinnych.

Od nowego roku odpady wielkogabarytowe będą odbierane raz na 2 miesiące z osiedli domków jednorodzinnych i raz na miesiąc z osiedli domów wielorodzinnych.

– Przypominamy, że do kontenerów na odpady wielkogabarytowe należy wyrzucać duże meble i sprzęty nieelektryczne, szafy, krzesła, stoły, dywany, suszarki na pranie itp. Miejsce i termin ustawienia kontenerów wskazuje zarządca, spółdzielnia lub rada osiedla – przypomina Anna Bytońska.

Oprócz zmian w odbiorze odpadów szklanych, zielonych i wielkogabarytowych, zwiększy się również częstotliwość odbioru opakowań w żółtych workach i pojemnikach, a harmonogramy będą przygotowywane z góry na cały rok kalendarzowy.

Wprowadzone zasady nie spowodują zmian w wysokości opłat za odbiór śmieci.

Materiał ze strony wrocław.pl. Więcej informacji znajdą Państwo również na stronie Ekosystemu


Kolej Miejska

Centrum Aktywności Lokalnej

Rada Osiedla

 ul.Swojczycka 118

51-501 Wrocław

kontakt Renata: 501 408 931

kontakt Mariusz 661 308 837

strachocin@osiedla.wroclaw.pl

Radni VII kadencji


Dyżury Rady Osiedla:

Każdy czwartek: 18:00 do 20:00


Dyżury Prawnika

Każdy czwartek: 18.00 do 19.30


Strażnik Miejski 

- 506 288 229 

Policja Psie Pole

- 71 340 28 10

e mail: dyzurny.kp-osiedle@wroclaw.wr.policja.gov.pl


Urząd Miejski - 71 777 77 77

Awarie ZDiUM - 71 376 00 22, 19501

Centrum Zarządzania Kryzysowego - 71 770 22 22

Koleje Dolnośląskie (awarie, opóźnienia) - 76 753 52 05


Redakcja portalu:

Mariusz Tokarz - administrator

Renata Piwko Wolny - redaktor

Powietrze we Wrocławiu

Kolej Miejska

Konsultacje

Kalendarz Wydarzeń

Odwiedza nas 381 gości oraz 0 użytkowników.

Ekosystem